Bramy przeciwpożarowe

Bramy przeciwpożarowe instaluje się głównie w celu zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego w budynkach przemysłowych, magazynach, halach produkcyjnych, centrach logistycznych, a także w miejscach publicznych, takich jak szkoły, szpitale, centra handlowe czy kina.

Doskonała ochrona

Brama przeciwpożarowa zapewnia opóźnienie rozprzestrzeniania się ognia i dymu między różnymi sekcjami budynku. Jest to niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa ludzi oraz ochrony mienia i sprzętu.

W przypadku pożaru mogą pomóc w bezpiecznej i uporządkowanej ewakuacji osób przebywających w budynku.

W naszej ofercie:

  • przeciwpożarowe bramy przesuwne,
  • przeciwpożarowe bramy gilotynowe (wertykalne),
  • przeciwpożarowe elastyczne bramy rolowane,
  • przeciwpożarowe stalowe bramy rolowane,
  • przeciwpożarowe bramy segmentowe.

Szeroki wybór rozwiązań pozwala nam dopasować urządzenia do potrzeb klienta.

Bramy przesuwne oferowane od jednoskrzydłowych do nawet czterech skrzydeł stanowią dobre rozwiązanie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie także bardzo dużych otworów.

Bramy wertykalne pozwalają na montaż w pomieszczeniach, gdzie ze względu na małą powierzchnię ścian bocznych niemożliwe jest zawieszenie bram przesuwnych.

W miejscach z bardzo ograniczoną powierzchnią montażową dobrze sprawdzą się bramy rolowane.

Z kolei, przeciwpożarowe bramy segmentowe łączą funkcje bramy segmentowej i ochrony przed ogniem i dymem.

Nowoczesne rozwiązanie

Elastyczne bramy rolowane to aktualnie najbardziej innowacyjny na rynku system ochrony przeciwpożarowej. Dzięki minimalnym wymogom montażowym mogą zostać zastosowane w dowolnych przestrzeniach. Spełniają najsurowsze wymagania związane z odpowiednimi przepisami. Gwarantują odporność ogniowo-dymową do 120 min. w temperaturze nawet 1000 °C. Gwarantujemy pracę do 1000 cykli i szczelność przy ciśnieniu 25 Pa.

Poza wysokimi parametrami ochrony, bramy te posiadają cechę, której nie mają inne; w czasie dezaktywacji pozostają ukryte, nie ingerując w wystrój i estetykę wnętrz.

Nasze bramy mają mogą być obsługiwane manualnie lub automatycznie. Oferujemy produkty różnych klas ogniowych, do EI 240 włącznie. W ramach opcji urządzenia mogą zostać doposażone w dodatkowe elementy ostrzegania ppoż, np. w dodatkowe sygnalizatory (dźwiękowe i optyczne), przyciski alarmowe i wiele innych.

O wszystkich możliwych rozwiązaniach dopasowanych do Państwa potrzeb fachowo opowiedzą nasi doradcy.