Kurtyny uszczelniające

Kurtyny uszczelniające izolują przestrzeń pomiędzy dokiem przeładunkowym a zaparkowanym pojazdem. Znacząco minimalizują przepływ powietrza między wnętrzem budynku a środowiskiem zewnętrznym. Jest to szczególnie istotne w obiektach, w których ważne jest utrzymanie stabilnej temperatury. Dzięki kurtynom można ograniczyć strat ciepła i oszczędzić energię.

Ponadto kurtyny chronią wnętrze doków przed deszczem, śniegiem, wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi.  Uszczelniając dok przeładunkowy, kurtyny zapobiegają przedostawaniu się pyłów i zanieczyszczeń do wnętrza magazynu, zapewniając suchość i czystość w obszarze załadunku i rozładunku.

Dobrze zaprojektowane i dobrane uszczelnienia pomagają chronić i pojazd, i budynek przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie działań przeładunkowych.

Nasze uszczelnienia zostały zaprojektowane tak, aby bardzo dobrze dopasowywać się do kształtu zróżnicowanych wymiarowo pojazdów. Wykonane zostały z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na tarcia i na uderzenia, niepalnych i niewrażliwych na czynniki atmosferyczne. Poza aspektami praktycznymi, duże znaczenie ma dla nas także estetyka. Dlatego nasze uszczelnienia wykonane są z materiałów stabilnych kolorystycznie, nie blakną i nie odbarwiają się.

W naszej ofercie znajdują się kurtyny:

  • licowane z fasadą,
  • z dodatkową zabudową doku,
  • wysuwane,
  • piankowe – w tym, specjalnie dostosowane dla chłodni
  • pneumatyczne

Uszczelnienia powinny być dostosowane w zależności od parametrów technicznych budynku, specyfiki obsługiwanych ładunków, wielkości aut realizujących dostawy. Zadzwoń do nas, nasi specjaliści pomogą w doborze najlepszego rozwiązania.